ניתוחי ראייה מתקדמים

תוכן עניינים

במהלך ניתוחי עיניים מתקדמים, מנתחים מסירים את העדשה העכורה בעין ומחליפים אותה בעדשה מלאכותית שקופה, שנקראת עדשה תוך עינית, שמסייעת לשחזר את הראייה הצלולה שהייתה לכם, לפני התפתחות מחלות עיניים מסוגים שונים שהשפיעו על הראייה שלכם.

במהלך ניתוחי עיניים מכל סוג, ננקטים אמצעי זהירות מיוחדים כדי לוודא שהמטופל רגוע לחלוטין ואינו חווה כאבים. הליך ניתוח עיניים מתקדם מיועד לטיפול בסוגים שונים של מחלות עיניים והשבת הראייה התקינה.

מהלך ניתוח עיניים מתקדם

ברוב המקרים, ניתוח עיניים מתקדם כרוך בביצוע השלבים הבאים:

  • חתך קטן לצד הקרנית.
  • שימוש במכשיר אולטרסאונד או בלייזר לפירוק זהיר של העדשה העכורה לרסיסים קטנים.
  • הסרת שברי העדשות בעדינות מהעין באמצעות שאיבה.
  • הנחת העדשה מאחורי האישון וקשתית העין, במקום בו העדשה הטבעית הוחלפה.
  • החתך מתרפא ללא שום תפרים.
  • מגן מונח על העין כדי לשמור על בטיחותה בשלבי ההחלמה המוקדמים.

אם יש צורך לנתח את שתי העיניים, מנתח עיניים ימתין ברוב המקרים שבוע עד שלושה שבועות בין ההליכים, על מנת לאפשר לעין הראשונה הזדמנות להחלים.

שתי אפשרויות שונות לניתוחי ראייה מתקדמים

הסוג הנפוץ ביותר של ניתוח עיניים משתמש בגלי אולטרסאונד כדי לשבור את העדשה העכורה. בגישה השנייה המתקדמת המבוצעת היום באופן נרחב, הניתוח כרוך בחתכים קטנים יותר מאי פעם, כך שהריפוי מהיר יותר, עם סיכון נמוך בהרבה לסיבוכים. ניתן להשתיל שלושה סוגים עיקריים של עדשות במהלך ניתוח עיניים:

עדשות חד מוקדיות

האפשרויות הסטנדרטיות לרוב הניתוחים. עדשות אלו עשויות עדיין לדרוש שימוש במשקפי ראייה או משקפי קריאה לאחר הניתוח. אם יש צורך במשקפי מרשם, רופא העיניים שלכם ירשום אותם כחודש לאחר הניתוח.

עדשות מתאימות ועדשות מולטיפוקל

זמינות למטופלים עם פרסביופיה. עדשות אלו מתקנות את ראיית הקריאה מבלי להקריב את תקינות הראייה למרחקים.

שתי העדשות האלו מספקות טווח ראייה גדול יותר לאחר ניתוח עיניים מאשר עדשות מונופוקליות קונבנציונליות.

ניתוח חוץ קפסולי

במקום לשבור את העדשה העכורה באולטרסאונד, המנתח מסיר את הליבה בפיסה אחת, ואז את השאר בשאיבה. ניתוח חוץ קפסולרי כולל חתך ארוך וטיפות עיניים אנטיביוטיות לפני הניתוח. סוג זה של הליך מבוצע בדרך כלל רק במקרים של מחלות עיניים מסובכות.

ניתוח עיניים באמצעות לייזר

זוהי אפשרות חדשה שכוללת שימוש בטכנולוגיה מתקדמת לניתוחי עיניים, לטיפול במחלות עיניים מורכבות. במקום אנרגיית אולטרסאונד, המנתח משתמש בלייזר מיוחד לפירוק הקטרקט הקיים.  הלייזר משתמש בפחות אנרגיה מאשר אולטרסאונד, מה שעשוי להפחית את הסיכון לסיבוכים אפילו יותר. ניתוח לייזר מיועד גם לשיפור תוצאות הראייה.

ברוב המקרים, ניתוח לייזר זמין בעלות גבוהה יותר מניתוח עיניים סטנדרטי, אבל במונחים של יתרונות בטיחות, הוא עולה על ניתוחים בשיטות אחרות. במהלך הייעוץ לפני הניתוח, המנתח יסייע לכם להחליט על ההליך המתאים ביותר לצרכים האישיים שלכם.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר