אחוז מימון לדירה שלכם: כך תחשבו אותו נכון

תוכן עניינים

קניית דירה היא קנייה בסכום הכסף הגדול ביותר שאדם יתעסק בו אי פעם. ברוב המקרים אותו אדם יעשה שימוש בהון פרטי שכבר עומד לרשותו ובנוסף אליו יבקש משכנתא. מציאת המשכנתא הטובה והמתאימה לו ביותר היא תהליך לא פשוט שמערב כמה אנשי מקצוע. בדרך כלל, התהליך גם כולל חישוב אחוז מימון לדירה, סקר שוק וקבלת הצעות מכמה בנקים או כמה סניפים של אותו הבנק.

חשוב להבין שכל משכנתא מותאמת אישית לכל לקוח על פי הנתונים האישיים, המשפחתיים והכספיים שלו וניתן דגש לנושא של כושר החזר המשכנתא (שהיא בעצם הלוואה לכל דבר ועניין) לאורך השנים. קבלת האישור על גובה המשכנתא תתבצע לאחר בחינת נתונים רבים, ביניהם גובה ההון העצמי שיש ללווה, מאזן ההכנסות וההוצאות שלו, הגיל והמצב הבריאותי שלו וכמובן גובה המשכנתא שהוא מבקש. לכל אלה צריך להוסיף את גובה הריבית שייגבה ממנו ומשך זמן החזר ההלוואה.

אחוז מימון לדירה

איך נקבע אחוז מימון לדירה?

ראשית, זכרו כי קניית בית היא קנייה מהותית שיש לה השלכות על תחומי חיים רבים ונדרשת בה התגייסות כלכלית לא פשוטה וקבלת החלטות מהותיות הן עבור הלווה עצמו והן עבור בני המשפחה שלו.
כאשר מדברים על אחוז מימון לדירה מתכוונים לגובה המשכנתא שתינתן ללקוח, לאחר שידוע מה גובה ההון העצמי שלו. רוב השיח שקשור במשכנתאות מתייחס לשיעורים או אחוזים שונים – שיעור הון עצמי, אחוז המימון או שיעור הריבית. אחוז המימון ייקבע על פי כל הקריטריונים האחרים שמעורבים בקבלת החלטות בנוגע למשכנתא וכמובן שיגולם בו גם מרכיב סיכון שהבנק לוקח, שכן אף פעם אין לדעת מה צופן העתיד ומה יקרה עם אותו לווה לאורך תקופה כל כך ארוכה של עשרים או שלושים שנה.

ישנן עוד שיטות ללקיחת משכנתא, כגון משכנתא הפוכה. בדקו עם מומחה מה הכי נכון עבורכם.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
אחוז מימון לדירה
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר