מהי מציאות רבודה Augmented Reality? הצצה מקרוב לעולם חדש

תוכן עניינים

מושג יחסית חדש אבל נכנס חזק מאוד לתודעה שלנו נקרא מציאות רבודה. מדובר בטכנולוגיית מחשוב, סוג של תוכנת מחשב שקיימת במגוון של מכשירים אלקטרוניים כמו מחשב רגיל, מחשב נייד, טאבלט וסמרטפון בה משלבים אלמנטים וירטואליים בתוך הסביבה האמיתית שלנו. ה- Augmented Reality הופכת לחלק מהמציאות הקיימת ומאפשרת לנו להיות אנטרקטיבים בתוכה. אפשר לקחת בתור דוגמא את מסך הסמרטפון שלנו שהופך את הסלון לביתי לסוג של ג‘ונגל או ספארי אמיתי ובו אנו שותלים כל מיני חיות בכל מיני מקומות בסלון. אנשים רבים נוטים לבלבל בין מציאות זו למדומה אך בשונה ממנה, מציאות מדומה מחליפה לחלוטין את העולם שבו אנו חיים וגורמת לנו לחשוב כאילו אנו נמצאים בעולם אחר.

 

מציאות רבודה – איך זה מתבצע בזמן אמת?

כפי שמספרות לנו חברות מציאות מדומה בתל אביב והעולם, במהלך השימוש בטכנולוגיית Augmented Reality המידע מתווסף בשכבות וירטואליות לתוך העולם אותו אנו מכירים ובו אנו נמצאים בזמן אמת. כלומר, העורך מוסיף מידע חדש אותו הוא מכניס בתוך הסביבה הקיימת שלנו יחד עם צלילים מיוחדים וסאונד, מלל או תמונות.

באילו תחומים נהוג לעשות בה שימוש?

עם הזמן, המציאות הזו נכנסת לעוד ועוד תחומים וכובשת את העולם הדיגיטלי והעסקי גם יחד. ניתן לראות איך משלבים מציאות רבודה בתחום הארכיטקטורה, הרפואה, הצבא, השיקום, גיימינג ותיירות. בעזרת מציאות רבודה אנו יכולים לראות איך מוצר או שירות שעדיין לא קיימים בכלל ייראו בעתיד, בנוסף לכל פיתוחי המציאות המדומה- משחקי מציאות מדומה, אפליקציות, vr לאירועים, ועוד.

 

היתרונות של שימוש במציאות רבודה:

  1. מעניקה ערך מוסף לקהל
  2. עוזרת לנו להגיע למסקנות כמו למשל האם לרכוש או לא לרכוש מוצר או שירות מסוים
  3. יתרונות שיווקיים ופרסומיים על פני מתחרים – כך המוצר הופך יותר רלוונטי ויותר מעניין
  4. מפתחת את היצירתיות והדמיון
  5. מתאימה כמעט לכל הגילאים

 

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר