פנימיה לילדים – איך בוחרים את המסגרת המתאימה?

תוכן עניינים

לא מעט ילדים ובני נוער בישראל מתמודדים עם קשיים בחיי היום יום שלהם, זאת בנוסף לקשיים איתם ילדים ובני נוער מתמודדים בשגרה. לרוב, ילדים ובני נוער אשר בוחרים או שנבחרה עבורם האופציה להגיע לפנימיה, מגיעים מבתים מורכבים. שמדברים על פנימיה לילדים, יש כל מיני סוגים של פנימיות החל מכאלה המתאימות לילדים ובני נוער המתמודדים עם בעיות נפשיות, קשיים רגשיים וכדומה, דרך פנימיות פוסט אשפוזיות שנועדו לצורכי שיקום ועד פנימיות רגילות שנחשבות למסגרות חינוכיות לכל דבר ועניין. הפנימיה היא מוסד שתפקידו לשמש מקום בטוח ולספק מענה מלא לכל הצרכים של הילדים ובני הנוער המגיעים אליו ולסייע להם לחזור למסלול.

 

איך בוחרים פנימיה לילדים?

ראשית כל יש להתייחס למצב הרגשי של הילד. יש פנימיות כמו למשל פנימיית טוקאייר, המהווה מקום חינוכי וטיפולי עבור כל חניך ומשלב צוות מחנכים, מתנדבים ומטפלים המתאימים את תכנית הטיפול עבור כל ילד בנפרש. דבר נוסף שחשוב להתייחס אליו בבחירה קשור ליכולות הלימודיות של החניך ולראות שהמקום אכן מתאים לו מבחינה לימודית ושהוא לא יאבד את הפוטנציאל שלו בהיבט ההצלחה. בנוסף, יש מקומות בהם יש אפשרות להתמחות או לעסוק בתחומים מסוימים כמו פנימיות ימיות, פנימיות חקלאיות, פנימיות העוסקות באומנות וכדומה. חשוב שהחניך ירגיש חיבור למקום, לצוות, לתהליך,  לפחות חיבור בסיסי ראשוני.

לסיכום, בחירת פנימיה איננה עניין של מה בכך ויש להתייחס לנושא בכובד ראש. לכן, לפני שבוחרים, חשוב לקחת בחשבון בין 2-4 מסגרות טיפוליות, לגשת אליהן, לבקר בהן, לסייר במרחבים, לדבר עם תלמידים ומדריכים שנמצאים שם ביום יום, לברר עלויות, תנאי מחיה, שגרה של היום היום ורק אז להחליט בהתאם לכל השיקולים.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר