איך לקנות דירה בלי לפשוט רגל?

תוכן עניינים

זוגות רבים בישראל חולמים לרכוש דירה. שמחירי הדירות עולים כל הזמן לצד הביקושים שעולים גם כן, לא מעט אנשים מגלים כי זה לא כל כך פשוט גם בהיבט הכלכלי וגם בהיבטים אחרים. אז מסתבר שכן אפשר לקנות דירה ויש מומחים בתחום שיטענו כי כל אחד יכול לקנות. כל מה שצריך זה לתכנן את המהלכים בצורה נכונה. למעשה, יש המון רוכשים בישראל שמצליחים לרכוש דירה גם ללא הון עצמי אותו הם מביאים מהבית. העניין הוא שהעובדה שקיים קושי בהשגת אותו הון עצמי, הרבה פעמים גורם לכך שאנשים רבים יוותרו על אותו חלום נשגב של דירה ראשונה. בשורות הבאות נציג בפניכם כמה שיטות איך לקנות דירה בלי לפשוט רגל.

 

הפתרון לבני 60 פלוס

אם עדיין לא שמעתם את המושג משכנתא הפוכה. זה בדיוק הזמן. למעשה, מדובר בהלוואה שמאפשרת לכם לשעבד את הנכס שכבר יש לכם ואז לטובת זה לקבל כסף. משכנתא זו מיועדת לכל מטרה והיא מתאימה אך ורק לבני 60 ומעלה שכבר יש להם נכס בבעלותם הפרטית. המשכנתא בעצם ניתנת על חשבון אותו נכס.

 

על ידי מי ניתנת המשכנתא הזו?

על ידי גוף כלכלי פיננסי כמו למשל הבנק או חברת ביטוח. למעשה, הנכס ישמש בתור ביטחון לקבלת הכסף והוא ישועבד לבנק או לחברת הביטוח. הכסף יינתן בתור סכום חד פעמי או חודש בחודשו. כדי שניתן יהיה לקבל את ההלוואה, הלווה או הלווים חייבים להיות בני 60 ומעלה, הנכס צריך להיות בבעלותם המלאה והשווי של הנכס חייב להיות לפחות 1,000,000 ש“ח.

אילו עוד אפשרויות קיימות?

אם אין לכם זוג הורים שיכולים לקחת עבורכם משכנתא מהסוג הזה או לסייע לכם, יש עוד כמה אפשרויות. האחת היא לרכוש דירה ללא הון עצמי בעזרת מספר בנקים. התופעה יחסית חדשה, אבל היא בהחלט מספקת את הסחורה מה שנקרא. השיטה עובדת כך. בתור זוג אתם צריכים לפנות לבנקאים במטרה לקבל הלוואה לכל מטרה. תוכלו לפנות לכמה בנקים עד שתצליחו לגייס 30% מהערך של הדירה שאתם רוצים לרכוש, וזה בעצם יהיה ההון העצמי שלכם. אמנם התהליך הוא די שגרתי וזו שיש לו הכנסה ממוצעת בהחלט יכול לקבל את ההלוואות מכמה בנקים ואז לרכז את כל ההון העצמי באותו חשבון ולקבל את המשכנתא. יחד עם זאת, מדובר בשיטה מאוד מסוכנת משום שלמעשה הבנק מממן לכם מאה אחוז מערך הדירה ואז זה אומר שתצטרכו גם לשלם את המשכנתא, וגם להחזיר את ההלוואות. לכן אתם צריכים להיות בטוחים שההכנסה שלכם אכן מספיקה. מאוד מומלץ לפנות לחברת ייעוץ משכנתאות לפני שנכנסים למהלך מסוכן כזה ולקבל ייעוץ מקצועי.

 

להתפשר על דירה זולה יותר

במידה וכן הצלחתם לגייס הון עצמי אבל לא מספיק כדי שתוכלו לרכוש את הדירה שבה אתם מעוניינים, דעו שיש אופציה לא רעה בכלל אבל היא תדרוש מכם סבלנות. מה שתצטרכו לעשות במקרה כזה הוא בעצם לרכוש דירה זולה יותר ולהשכיר אותה, בזמן שאתם ממשיכים לגור בדירה שלכם ולהשכיר אותה. ככה בעצם לא תצטרכו לגייס הון עצמי גבוה, לקנות דירה בסכום נמוך ובשלב מאוחר יותר, אחרי שערך הדירה שקניתם יעלה, תוכלו למכור אותה ולהרוויח מהעלייה של המחיר. בשלב הבא תוכלו לרכוש את הדירה שרציתם לפני כן או דירה דומה לה.

 

לסיכום, קניית דירה איננה עניין של מה בכך, זהו צעד משמעותי הדורש תכנון, מחשבה קדימה, הסתכלות על כל הנתונים הפיננסיים שלכם וכמובן ייעוץ עם המומחים.

מעוניינים לפרסם אמר באתר?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר