אילו עבודות יעלמו מן העולם בקרוב?

תוכן עניינים

בשלושים השנים האחרונות, נשמעו דיווחים בתקשורת על הקריסה הממשמשת ובאה של כוח העבודה האנושי. אתם יודעים איך זה קורה. רובוטים עתידים לקחת משרות רבות. בינה מלאכותית הופכת להיות עצמאית, מה שמאפשר ביצוע יותר עבודות על ידי רובוטים. אפשר להסתכל על הצדדים השליליים של הנושא, שכן הדבר גורם באיזשהו מקום לאנשים רבים לאבד את עבודתם, אך יחד עם זאת, יש גם לא מעט צדדים חיוביים שאי אפשר להתעלם מהם והרי לא באמת ניתן לעצור את הקדמה. אילו עבודות יעלמו מן העולם בקרוב? בכתבה הבאה.

 

יחד עם זאת,  בדיוק כמו התחזיות על מכוניות מעופפות, עד היום, הרבה מהדיווחים העתידניים לא התרחשו בפועל. אלא שהשימוש באוטומציה ובינה מלאכותית ממשיך להתקדם, להשתלט על שוק העבודה, ולאיים על הכנסה בסיסית אוניברסלית. בבלוג masmerim.co.il תוכלו להתרשם ממגוון של תחומים אשר משתנים בהתהוות בהתאם להתקדמות הטכנולוגית באותו ענף.

האם משרות באמת יוחלפו?

במקרים רבים, עבודות לא ייעלמו, אבל אוטומציה ובינה מלאכותית יסייעו לפתח תפקידי עבודה ולסייע בעבודה יעילה יותר של עובדים אנושיים. מצב זה יגרום לעסקים להצליח יותר, יסייע לכלכלות לצמוח ולהגדיל את השכר, מה שמזין את הצריכה ומוביל לצמיחה נוספת.

גם במקומות בהם עבודות אכן ייעלמו, ההזדמנויות שייווצרו בעקבות אוטומציה ובינה מלאכותית יובילו להזדמנויות עבודה אחרות. משרות רבות יהיו בתעשיות ובמגזרים חדשים שייווצרו גם כתוצאה ישירה משימוש בבינה מלאכותית!

סוכני נסיעות יהיו עבודות שיעלמו מן העולם?

מדהים לגלות שלסוכני נסיעות יש עדיין עבודה בשנת 2022. משרות אלו נחשבות כבר כמה שנים למיושנות, מפני שמהות המשרה היא פגישה במשרד על מנת שמישהו יוכל להזמין לכם חופשה לפי מה שנראה באופן חשוד כמו מערכת ממוחשבת משנות השמונים. כל המידע זמין היום באינטרנט, כך שאין באמת צורך בשירותי סוכנות נסיעות.

אבל העובדה היא שעדיין יש ביקוש לסוכני נסיעות, כך שמשרות אלו עדיין קיימות. אלא שעם פלטפורמות הצ'טבוטים שהולכות ומתעדנות, וההשפעה של הקורונה על תעשיית הנסיעות שצפויה להיות ארוכת טווח, חברות נסיעות עתידות להחליט לחסל את המרכיב האנושי בהקדם. היום, כל אחד ואחת מאיתנו יכול להזמין חופשה באיזה קונסטלציה שהוא רוצה בלחיצת כפתור. עם או ללא טיסות, בארץ, באירופה, בארצות הברית או בכל מקום אחר.

קופאי חנויות

לפחות בחנויות גדולות, שבהן ניתן היום לסרוק ולארוז את הקניות תוך כדי הימנעות מעמידה בתור בהמתנה לקופאי, סביר להניח שתפקידים אלו לא יתקיימו בעוד כמה שנים.

בישול מזונות מהירים

מסעדות מזונות מהירים אינן מתביישות להראות שהן מנסות להסתמך פחות ופחות על כוח העבודה האנושי. רוב בעלי מסעדות המזונות המהירים כבר ביצעו את השינויים למסופי שירות עצמי במהלך ביצוע ההזמנה, כך שהשלב ההגיוני הבא הוא לעבור למטבח.

חלק מהחברות כבר מתחילות להפחית את כוח האדם שלהן, תוך שימוש בטכנולוגיית רובוטים כדי להפוך המבורגרים ולהרכיב כריכים. עם הזמן, מסעדות מזונות מהירים עלולות להסתיים בקומץ של אנשי צוות שיחלקו הזמנות שבוצעו על ידי הרובוטים, למרות שגם התהליך הזה עתיד להפוך לאוטומטי!

משרות אדמיניסטרציה משפטית

תפקידים אלה כבר נמצאים תחת איום, כשמשרות אדמיניסטרטיביות משפטיות ותפקידים משפטיים מבוצעים יותר ויותר על ידי אוטומציה וכלים דיגיטליים, שימשיכו להתעדכן בעשור הקרוב, והצורך של בני אדם לבצע את העבודות האלו יתמעט עוד יותר.

מצד שני, נכון שיש התמקדות בבינה מלאכותית בחלק מהמגזרים, אבל תפקידי הכנת מסמכים וניתוח חוזים עדיין חיוניים. מנהלי חברות משפטיות שמעוניינים לאמץ טכנולוגיה מתקדמים על ידי חזרה לבסיס, במקום לבחור בכלי שעשוי להישמע המרשים ביותר ללקוח.

מעוניינים לפרסם מאמר באתר?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר