שיפוץ מטבח – חשוב שתדעו

תוכן עניינים

נתונים שונים בנושא מעלים כי ישראלים נוטים לבצע שיפוץ מטבח אחת לעשר שנים, בעוד כי העלויות של עבודה כזו הן העלויות הגבוהות ביותר במסגרת השיפוץ הביתי. במרבית המקרים, ישראלים שבוחרים לשפץ את המטבח עושים זאת במסגרת שיפוץ כללי לבית, למרות שבחלק לא קטן מהמקרים ישנם אנשים שבוחרים לבצע שיפוץ מטבח באופן נפרד. למעשה, ההחלטה לשפץ את המטבח עשויה להתקבל ממספר סיבות אפשריות, בין אם מדובר על הצטברות של בלאי במטבח הישר, אינסטלציה חדשה שמובילה לבעיות שחוזרות על עצמם, תחושה שחלל המטבח הוא קטן מידי ולא מאפשר עבודה נוחה וכיוצא בכך. על כן, במידה וגם אתם ניחנים בפני שיפוץ בחלל המטבח שלכם, הנה 2 דגשים חשובים שכדאי לכם להכיר מקרוב.

 

כיצד מבצעים שיפוץ מטבח?

ההחלטה על כיצד לבצע את התהליך מתקבלת על פי 3 פרמטרים עיקריים. הראשון הוא רמת הפונקציונאליות שכן, כאן עליכם לחשוב לעומק מהו המטבח שישרת את הצרכים שלכם על הצד הטוב ביותר, בין אם מדובר על מבטח פתוח, מטבח סגור, מטבח עם אי וכיוצא בכך. פרמטר נוסף יהיה עלות המטבח שכן, כאן יהיה עליכם להחליט על תקציב שיעמוד לזכות השיפוץ מבעוד מועד. הפרמטר השלישי והאחרון הוא הקו העיצובי המנחה שכן, לאור הסיבה כי שיפוץ מטבח מתבצע אחת לעשר שנים בממוצע, וכן גם לאור הסיבה כי מדובר על תהליך דיי יקר, הרי שמומלץ לוודא כי אתם בוחרים בעיצוב האידיאלי עבורכם, בין אם מדובר על מטבח ירוק בסגנון מודרני, מטבח כפרי ועוד. 

 

רגע, מה לגבי עלויות?

כפי שציינו קודם לכן, שיפוץ המטבח הוא השיפוץ היקר ביותר במסגרת השיפוץ הביתי שכן, הדבר נובע ממספר סיבות, החל מהעובדה שעולה הצורך בהחלפת הארונות, החלפת שיש ובחלק מהמקרים אפילו החלפה של תשתית האינסטלציה והחשמל. זאת בעוד כי בחלק מהמקרים ניתן לבצע החלפה חלקית, רק של ארוחות האחסון לדוגמא, אך במצב שכזה תצטרכו להתאימם לשיש הישן, מה שמעלה את השאלה – האם הקו העיצובי המנחה את חלל המטבח אכן השתנה בהתאם לצרכים האישיים שלכם? כמו כן, יש לציין כי האורך הממוצע של ארונות מטבח הוא 15 מטר. זאת בעוד כי ארונות אשר עשויים מסיבית יעלו בערך 1,300 שקלים למטר, בזמן שארונות העשויים פורמייקה יעלו 1,500 למטר, בעוד כי ארונות מטבח מצופים אלון יכולים אף להגיע לסכום של 2,500 שקל למטר. כאשר מדובר על עלות החלפת שיש, הממוצע עומד על 5,000 שקלים, כאשר העלות נקבעת על פי מטרים. בנוסף, נהוג לא פעם לבצע החלפת כיורים שכן, העלות של כיורים נע בטווח של בין 1,000 שקלים ל-10,000 שקלים ואפילו יותר, בהתאם לגודל והעיצוב. דבר אחרון יהיה עלות החלפת האינסטלציה והחשמל, מה שעשוי להגיע לעלות של אלפי שקלים. 

מעוניינים לפרסם מאמר באתר?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר