איך למצוא מומחה עבור ייעוץ משכנתאות שיחסוך לכם כסף?

תוכן עניינים

מנתונים עולה כי בישראל עוד ועוד זוגות צעירים פונים לשירות הנקרא ייעוץ משכנתאות. רוב רוכשי הדירות הבינו שבכדי שיוכלו לתקשר ולהתמודד עם נציגי הבנקים המתמחים בתהליך לקיחת המשכנא, יועץ משכנתאות הוא לא משהו שהם יכולים לוותר עליו. תפקידו של היועץ הוא לייצג את הזוג ואת הרצונות שלו בשפה של הבנק ובהתאם למונחים, לחוקים ולהנחיות של תחום המשכנתא בישראל. חשוב להבין כי משכנתא היא הלוואה שתאפשר לכם לרכוש דירה, וזה למרות שאין לכם את הסכום הדרוש המלא לרכישה. כלומר הבנק משעבד את הדירה בתמורה למשכנתא עד שכל ההלוואה תוחזר. היועץ או חברת הייעוץ הם גוף חיצוני עצמאי שלא תלוי בבנק והוא בעצם עובד בשבילכם. יש כמה תהליכים חשובים בבחירת יועץ או חברה לייעוץ משכנתאות.

מה התפקיד של ייעוץ משכנתאות?

  1. תמהיל משכנתא – בין אם אתם לוקחים הלוואה חדשה ובין אם אתם מבצעים מה שנקרא מחזור משכנתא להלוואה קיימת, תפקידו של היועץ הוא להסביר לכם לגבי התמהיל שמתאים לכם בהתאם להכנסות וליכולות ההחזר שלכם. מדובר בכמה עסקאות נדל“ן נפרדות.
  2. התנהלות מול הבנקים – המטרה של היועץ היא לאפשר לכם לקבל את העסקה עם ריביות המשכנתא הכי נמוכות. למעשה, היועץ אמור לחסוך לכם זמן יקר, בירוקרטיות ולנהל את המשא ומתן ישירות מול הבנק שלכם.
  3. עזרה בהשגת אישורים למסורבים – בשנים האחרונות חלה עליה בכמות הסירובים לקבלת משכנתא ויועץ טוב אמור לעזור לכם להציג את הנתונים לבנק באור שיבוא לטובתכם.
  4. האם העסקה כדאית? היועץ חייב להסביר לבדוק עבורכם האם אתם יכולים לממן את הנכס אותו אתם רוכשים ולשלם את כל ההחזרים של ההלוואה בזמן. עליו להתאים עבורכם את אחוז מימון לדירה האופטימלי ולייעץ לכם גם לגבי הלוואות נוספות הנדרשות במטרה להשלים את העסקה.
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר