הכירו את הטיפול החדשני בתסמונת פי-פאפא – PFAPA

תוכן עניינים

תסמונת pfapa מאופיינת בהתקפי חום החוזרים על עצמם, דלקות בשקדים, דלקות גרון, פעמים בפה ועוד. התסמונת מופיעה לרוב אצל ילדים מתחת לגיל 5 ובמהלכה הילדים סובלים מהתקפים כרוניים. לאורך השנים יש נטייה להקלה בתסמינים. במהלך ההתקפים מערכת החיסון פועלת בצורה מוגברת מה שמוביל לתהליכים דלקתיים. המחלה איננה מדבקת וניתן לאבחן אותה על בסיס בדיקות קליניות, בדיקות גופניות ובדיקות מעבדה. כיצד המחלה משפיעה על הילד ועל המשפחה ומהו הטיפול החדשני במחלה ששווה להכיר אותו?

כיצד מושפעים חיי המשפחה מ- pfapa?

מכיון והילד סובל מאירוע חום החוזרים על עצמם, הדבר משפיע על איכות חייו. העניין הוא שברוב רובם של המקרים לוקח לא מעט זמן עד שמאבחנים את המחלה ומגיעים אל ראומטולוג ילדים וזאת משום שאותם תסמינים מעידים פעמים רבות על מחלות אחרות. בנוסף, אותם התקפים מובילים להיעדרויות ממושכות ממסגרות חינוכיות ולכן חשוב להפנות את תשומת ליבם של המורים והנוגעים בדבר. המטרה היא לאפשר לילד לקחת חלק בפעילויות ככל הניתן בכדי להקל עליו ולסייע לו להשתלב בחברה.

 

טיפול הומאופתי – טיפול חדשני

הורים רבים מגיעים למצב שהם די מיואשים משום שהתרופות והטיפולים הקונבנציונליים לא תמיד מטיבים עם החולה. לכן, בשנים האחרונות רבים מנסים תרופות הומאופתית שמותאמות באופן מדויק לתסמינים מהם הילד סובל ולעוצמות שלהם. לאחר אבחון הומאופתי מקיף הכולל בדיקה גופנית, יתייחס ההומאופת שהוא גם לרוב רופא ילדים לכל מאפייני המחלה כולל מאפייניה הרגשיים. המטפל ישים דגש על חוסר האיזון של המערכת החיסונית ויתאים לילד טיפול הומאופתי מדויק. טיפול זה הוכח כיעיל, כמסייע בחיזוק ואיזון המערכת החיסונית תוך מניעת ההתקפים. לרוב בשלבים הראשונים של הטיפול תדירות ההתקפים פוחתת ולאחר מכן הם פשוט נפסקים.

 

מעוניינים לפרסם אמר באתר?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר