דוקרנים או רשתות? שיטות שונות לגירוש ציפורים

תוכן עניינים

ציפורים מסוגים שונים עלולות להדיר שינה מעינינו, להוביל לנזקים בלתי הפיכים כמו נזקי תברואה, לכלוך ורעש. לרוב מדובר בעורבים ויונים אבל יש עוד כל מיני סוגים של ציפורים שבגללן פותחו שיטות שונות לגירושן. למעשה, יש היום עשרות שיטות לגירוש ציפורים והדרתן פיזית ממבנה או מתקן. הרעיון הוא ליצור מחסום או מכשול יעיל על מנת למנוע מהציפורים להיכנס למרחב מוגדר. אז אם אתם תוהים איך להיפטר מיונים בעזרת דוקרנים או רשתות? ומהן השיטות היעילות ביותר, פתרונות בקרת יונים צריכים להיות מותאמים אישית לאזור בו הציפורים השתכנו בחלל המגורים או המשרד שלכם, והנסיבות. הסיבה לכך שיש להתאים את הפתרון לבעיה היא משום שלכל מרחב בו שוהות ציפורים עם דגש על יונים שונה וזו גם הסיבה שיש כל מיני פתרונות.

פתרונות לגירוש והרחקת ציפורים עם דגש על יונים

כך, למשל, רשת להרחקת יונים עשויה להיות הפתרון המדויק לאתרים מסוימים, ואילו לאתרים אחרים יהיה צורך, למשל, בהצבת דוקרנים או שיטות אחרות לגירוש ציפורים. קיימים פרויקטים גדולים וקטנים, שלכל אחד מהם אפשרויות שונות, והבחירה בפתרון הטוב ביותר תיקבע על פי האתר והנסיבות. מאמר זה מציג שיטות לגירוש ציפורים בגישה שהכי תתאים לכם.

האם דוקרנים יעילים להרחקת יונים?

דוקרנים הם שיטות לגירוש ציפורים בגישה הנפוצה והזולה ביותר. אם תסתכלו מסביב בשכונה או בעיר שלכם, תמצאו דוקרנים מודבקים למבנים ומתקנים רבים ושונים. מכשירים אלו מבוססים על ההנחה לפיה יונים אינן מסוגלות לנחות בקצוות המחודדים של הדוקרנים.

זוהי שיטה מצוינת של סילוק יונים מאזורי ישיבה, משטחים צרים שבהם יונים אוהבות להתמקם ולצפות בנעשה למטה. קחו למשל מסילה צרה במרפסת. דוקרנים יכולים לייצג שיטות לגירוש ציפורים בגישה הזולה והמושלמת על מנת להרחיק את היונים מהמעקה והמרפסת שלכם.

דוקרנים זמינים במגוון צורות וחומרים, קהים או מחודדים, מנירוסטה או פלסטיק, בהתאם לצרכים שלכם. יצרן, ספק ומשווק דוקרנים או רשתות להרחקת יונים יציג בפניכם שפע של אפשרויות לבחירה.

רשתות להרחקת ציפורים

רשתות להרחקת ציפורים מייצגות את תקן הזהב להרחקת יונים וציפורים אחרות. קל להבין למה טכניקה זו מייצגת את השיטה היעילה ביותר להדרת ציפורים מאזור מסוים. בהתקנה מקצועית, רשת יוצרת מחסום פיזי בין האזור בו ממוקמות הציפורים לבין האזור בו הן אינן רצויות. פשוט! למרבה הצער, אף על פי שזהו פתרון פשוט להבנה, רשת עשויה גם לייצר את האפשרות היקרה ביותר מהשיטות האחרות, וברור שהיא אינה מתאימה לכל האתרים והנסיבות.  ברוב המקרים, שיטות לגירוש ציפורים באמצעות רשתות, מתאימות לאזורים סגורים או סגורים למחצה, פתחים או תצורות במבנים מסחריים, מבני קורות פתוחות, רציפי העמסה, חזיתות, חצרות, מרפסות, אדני חלונות, וכן הלאה. החומרים הם בדרך כלל התקנת חוט פוליאתילן ונירוסטה. חומרה שמחוברת למערכת כבלים מחזיקה את הרשת במקום.

שיטות לגירוש ציפורים באמצעות מערכות מסלול הלם

שיטות לגירוש ציפורים כוללות גם מסלול הלם שמתגבר על רוב המגבלות של השיטות האחרות. שיטה זו עובדת על אותו עיקרון כמו גדר חשמלית, ומספק טלטלה קטנה לרגלי היונים, על מנת להפוך את פני השטח עליהן הן נוחתות, ללא נוחים ליציבה. המערכת מותקנת בצורת מסלול מחשמל עם פרופיל נמוך, וניצבת במשטחים ומתקנים רבים ושונים. קיימים שני חוטים שעוברים במסלול, וכאשר היונה מתחברת לשני החוטים, היא מקבלת טלטלה ולומדת לא לנחות או לעמוד על המסלול. ההלם אינו כואב או מזיק לציפורים.

בכל אופן, אם ניסיתם לפתור את הבעיה בעצמכם ושום דבר לא עבד, זה הזמן למצוא מומחה להרחקת יונים.

מעוניינים לפרסם מאמר באתר?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר