הקשר בין סטארט אפ לבין כלכלה עולמית

תוכן עניינים

עולם הכלכלה מתנהל על בסיס יומיומי וכל יום יש בו שינויים והתפתחויות לא פחות ממרתקים. גם מי שלא מגדיר את עצמו כבקיא לא בעולמות הכלכלה ולא בתחומי היזמות יכול לדעת באופן אינטואיטיבי שמדובר בשני עולמות שמגלגלים מדי יום (ואפילו מדי שעות) סכומי כסף אדירים ויש להם השפעה האחד על השני. לכן קיים קשר חזק בין סטארט אפ לבין כלכלה עולמית. מה שמפתיע ומעניין לדעת הוא שעד לפני שני עשורים עולם ההיי טק כלל לא היה קיים ולכן נושאים אחרים ועולמות תוכן שונים השפיעו על שווקי ההון העולמיים ועל הכלכלה הבין לאומית. כיום תחום היזמות וחברות ההזנק משפיעים מאד אחד על השני והולכים ביחד יד ביד. יתרה מכך – הם יכולים להשפיע על הכלכלה בכל מדינה ואכן עושים זאת. לא בכדי מהדורות החדשות לא אחת נפתחות בידיעות מרעישות אודות קנייה או מכירה של חברות, עלייה או ירידה של מניות וכמובן אקזיטים של סטראט אפים כאלה ואחרים.

 

מה החשיבות של חברות הסטראט אפ בכלכלה העולמית?

שוק ההון מציג לעיניים הציבוריות את אופן ההתנהלות של חברות ענק ואת השווי שלהן בשוק הכללי. מניות וניירות ערך מסוגים שונים משתנים בהתאם לחדשות הכלכליות העדכניות וכל הודעה של חברה גדולה יכולה להשפיע בצורה משמעותית על המדדים. מכיוון שחברות ההזנק עסוקות מאד בפיתוחים מעניינים שאמורים לקדם נושאים יומיומיים של שלל תחומים ולכן רבות מהן נסחרות בבורסה ויש הרבה עניין בפעילות שלהן. מי שמכיר את עולם הסטראט אפ או שהוא יזם בעצמו כמו אורי אלטר יידע להסביר לעומק על הקשר ההדוק ועל העיניים הנישאות אל כל הודעה של חברות ההיי טק והסטארט אפ השונות כפי שהן באות לידי ביטוי בפורטלים המקצועיים וללא ספק יש בהן כדי לגרום לאנשים לקבל החלטות כאלה ואחרות.

לאן פניו של עולם הכלכלה העולמית?

אין ספק שעם הזמן יותר ויותר מעולם הסטארט אפ ייכנס לכלכלה העולמית והקשר בין סטארט אפ לבין כלכלה עולמית ילך ויגדל. אין שום צפי שבקרוב תפחת הפעילות של עולם הסטארט אפ. נושאי היזמות והחיפוש אחר הרעיונות הטובים ביותר שאיש עדיין לא חשב עליהם הפכו לנחלת הכלל ואין צורך להיות בוגר תואר אקדמי בשביל להבין שיש בקרב האוכלוסייה הרחבה צורך אמיתי שלא מקבל מענה – וכמובן לחשוב על אותו מענה שיכול לשרת לא מעט אנשים. כבר כיום, גם אם אין מודעות גבוהה לדברים שכאלה – כדאי לדעת שלכל אדם באשר הוא לבטח יש נגיעה כלשהי עם המצאה או רעיון שמישהו חשב עליו, שמשפר את ההתנהלות היומיומית, שמקל על כאבים או טיפולים רפואיים וכמובן אינספור רעיונות שהפכו לאפליקציות שאפשר לראות בשימוש יומיומי ושגרתי, כאלה שדחקו הצידה משימוש שוטף תוכנות או אלמנטים אחרים של חברות שכיום כבר כמעט ולא נסחרות וייתכן ואבד הכלח על הפעילות שלהן.

מעוניינים לפרסם מאמר באתר?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר