איך כל אחד יכול להגיע לעולם הסטארט אפ

תוכן עניינים

עולם הסטארט אפ מושך אליו לא מעט אנשים ולא בכדי. מדובר במקום שבו אנשים יכולים להמציא דברים ולהוציא אותם לפועל, לגרום לכל מי שסביבם לחוש טוב יותר או ללמד את האנושות כולה להתנהל טוב יותר בתחומים או נושאים מסוימים. אם בעבר היה נדמה שרק אנשים מבריקים ומשכילים יכולים להציע רעיון טוב ומוצלח, הרי שכיום ידוע מעל לכל ספק שאין זה כך. רעיון טוב ומוצלח, כזה שאף אחד עדיין לא חשב עליו יכול להגיע מכל אדם ודווקא הפתיחות וההקשבה שיש לאנשים מן השורה הן אלה שיכולות להביא לשינוי אמיתי. ההמצאות הטובות והנכונות ביותר הן בעצם מענה לצורך או מכאוב שקיים והרי אין מי שיידע לתת את הרעיון שיכול לעשות שינוי יותר מאשר מי שחווה את אותו הצורך.

 

מה זה אומר בעצם להצליח בעולם הסטארט אפ?

הסטארט אפ מבוסס על יזמות, על חשיבה מחוץ לקופסה, על העלאת רעיונות יצירתית על מנת לתת מענה לצורך שקיים ויש איתו אתגר או בעיה כלשהם. פיתוח אפליקציה, המצאת מכשיר רפואי שיקל על כאבים או יהפוך בדיקה לפשוטה יותר ועוד. יזמים שמכירים היטב את התחום ובקיאים בו, כמו אורי אלטר, מעידים שלא חייבים לחשוב בגדול או לנסות להעלות בדמיון רעיונות שישנו את העולם. גם רעיון קטן יכול להיות מבריק וחדשני ובעיקר – פורץ דרך. לא תמיד צריך לנסות בכוח למצוא את מה שיציל את אוכלוסיית העולם, אך כל פתרון טוב וכל רעיון מוצלח שיש בהם כדי להביא לשינוי מהותי בהתנהלות רחבת היקף – בהחלט יבואו בחשבון או לפחות ייבחנו לעומק. להיות חלק מחברת סטארט אפ פירושו ללוות את הרעיון דרך כל השלבים של התהליך ולא תמיד זה פשוט ומתאים לכל אחד. גם מי שהוגה רעיון מצוין יכול ללוות בקניין הרוחני שלו את המשך הפעילות של אנשי המקצוע בעודם בוחנים את הכדאיות הפרקטית והכדאיות של אותו רעיון.

הבשורות הגדולות של חברות ההזנק

חשוב מאד להבין שכל מי שפועל תחת הכנפיים הרחבות של חברות ההזנק עושה זאת מתוך שליחות אמיתית למצוא את הדבר הבא שיש באפשרותו לעשות שינוי מהותי בהתנהלות חיי היומיום של הרבה מאד אנשים. מי שחי את עולם היזמות לא בהכרח פועל מתוך מניע של כסף אלא מתוך הרצון האמיתי לחולל שינוי של ממש. מי שמכיר את עולמות הרפואה ירצה לחשוב על רעיון שיפחית כאבים, שיקל על מטופלים או שיהפוך בדיקה כואבת ופולשנית לאחת שלא תהיה כזאת. מי שמגיע מעולם החינוך והמדע ירצה להמציא שיטת לימוד יעילה, חדשנית וכזאת שמותאמת למציאות הנוכחית ויכולה לקדם ילדים בגילאים שונים בעזרת משחק או חוויה.

מעוניינים לפרסם מאמר באתר?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר