חנק בשינה – מצב מסוכן שחשוב לאבחן ולטפל בו

תוכן עניינים

מבין התופעות השונות שעלולות לפגוע באיכות השינה שלנו, אחת היותר מסוכנות היא חנק בשינה. במצב זה נגרמת הפרעה בזרימת האוויר אל הריאות לצרכי שאיפה בזמן שאין אנו בהכרה, מה שעשוי להתבטא בחנק קל מאוד שמעיר אותנו מהשינה, אך גם יותר חמור עם תסמיני חנק של ממש שעלולים להיות מסוכנים. ממה הדבר עלול להיגרם? וכיצד ניתן לטפל בו בצורה הטובה ביותר? הנה התשובות.

 

חנק בשינה – המקרה של ריפלוקס

סיבה נפוצה מאוד שעלולה לגרום למצב זה היא ריפלוקס. מה שמתחיל בתסמיני צרבת קשים, ללא אבחון מוקדם וטיפול מתאים, עלול להתפתח גם למצב מסוכן זה. מדוע זה קורה? ובכן, כאשר סובלים מצרבות כרוניות, מיצי קיבה חוזרים בתדירות גבוהה בחזרה אל הוושט, שרגישה מאוד לתנאים חומציים שפוגעים בה. הפגיעה גורמת לכוויה והתפתחות תנאים דלקתיים שגורמים בין היתר גם להצטברות ליחה צמיגית. אותה ליחה עשויה לעלות בזמן שינה במעלה הגרון ולהישאף לכיוון הריאות באופן בלתי רצוני ונשלט ולגרום לחנק של ממש והפסקות של נשימה, עד למצב מסכן חיים.

דום נשימה בשינה

עוד סיבה שעלולה לגרום לבעיה זו היא דום נשימה בשינה, מה שנגרם עקב ליקוי במעבר אוויר לכיוון הריאות בזמן השינה. במצב שכזה שרירי הבליעה והנשימה נחלשים, כך שהם "צונחים" בזמן השינה וגורמים לחסימה של מעבר האוויר עד למצב של חנק. כתוצאה מכך סובל האדם ממחזורי שינה-יקיצה רבים במהלך הלילה, לעיתים אף באופן בלתי מודע לכך, ורבים אף מפתחים תסמינים של נחירות. ההשלכות של דום נשימה בשינה הינן רבות וכוללות מלבד סיכוי לחנק בשינה גם התפתחות עייפות עקב חוסר בשינה רציפה, עלייה בתחלואה במחלות כרוניות כגון יתר לחץ דם, סכרת וכו', מצב רוח רע, פגיעה בתפקוד המיני ועוד.

 

כיצד מטפלים בתופעת חנק בשינה?

טיפולים מומלצים מאוד נגד תופעת חנק בשינה יכולים להיות כאלה שמבוססים על רפואה משלימה. שינוי תזונתי על בסיס עקרונות התזונה הסינית, שימוש בצמחי מרפא ייעודיים ואף טיפולי דיקור סיני, הם בעלי היכולת לטפל במגוון בעיות במערכת העיכול דוגמת ריפלוקס ואף לעזור לכם לשמור על משקל תקין (עודף משקל הוא בין הגורמים העיקריים לריפלוקס ודום נשימה בשינה) והם מתאימים לכל קבוצות האוכלוסייה ולא כוללים תופעות לוואי כלשהן. מומלץ לכם לנסות.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר