קידמה פוגשת מסורת – הנחת תפילין ביהדות היום

תוכן עניינים

מצוות הנחת תפילין היא אחת מהמצוות החשובות ביותר ביהדות אך היא גם מעט שונה מחלק מהמצוות בלא מעט דברים. רוב המצוות ביהדות חלות על גברים ועל נשים כאחד ועל האדם לקיימם במשך כל ימות השנה, אך כאשר זה מגיע לתפילין ישנן לא מעט שונויות. אחת מאותן שונויות היא שמצווה זו אינה חלה על נשים אלא אך ורק על גברים לאחר בר המצווה בגיל 13. בנוסף לכך תפילין יש להניח במהלך היום, רצוי בשעות הבוקר, ואין להניח אותן בשבתות וימי חג.

כיצד מבצעים היום מצוות הנחת תפילין?

למצוות הנחת תפילין יש סדר מאוד מסויים, ועל האדם שמניח תפילין לעמוד בסדר הנחת התפילין וגם בסדר הסרתם. תחילה יש להניח את התפילין של היד על הזרוע החלשה כאשר בית התפילין מופנה כלפי הלב ולאחר מכן יש לכרוך את התפילין סביב היד שבע פעמים עד לאיזור של כף היד.

 

לאחר מכן נניח את התפילין של הראש כאשר בית התפילין מונח על החלק הקדמי של הקרקפת תוך הידוק של הרצועה. לאחר מכן חוזרים לרצועת התפילין של היד ויוצרים על כף היד את האותיות שהן כמובן מייצגות את הקדוש ברוך הוא. סדר חליצת התפילין הוא הפוך מזה של הנחתן ויש קודם כל להסיר רק את הקשר שביצענו בכף היד כאשר מיד לאחר מכן מסירים את התפילין של הראש, ולבסוף מסירים את התפילין של היד.

 

מתי לא נקיים את מצוות הנחת תפילין?

אז מתי לא מניחים תפילין? הזכרנו קודם לכן שלא נבצע זאת בשבתות ובחגים אך מעבר לכך ישנם עוד ימים בהם חל איסור על קיום המצווה כמו ימי חול המועד, ראש חודש ובעת אבלות. המשיכו קריאה אודות חידושים בעולם הדת.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר