מהו הטיפול החדשני בטיקים אצל ילדים ומבוגרים?

תוכן עניינים

ילדים ומבוגרים רבים סובלים מטיקים שבאים לידי ביטוי בתור תנועה לא רצונית או דרך השמעת קול או צליל שאינו רצוני. ישנם שני סוגים של טיקים כאשר הראשון הם טיקים שנחשבים לפשוטים ומעילים שריר בודד בדרך כלל באיזור הפנים וישנם את הסוג השני, המורכב יותר, שמפעלים מספר שרירים שגורמים לשרשרת של פעולות כמו למשל הזזה של היד והכתף יחד.

למה נוצרים טיקים?

הסיבה להיווצרות הטיקים, כפי שמדווח לנו מרכז טיקלס, היא כתוצאה משיבוש בפעילות ההורמון דופאמין שמקשר בין המוח לתאי העצבים בגוף. כ-15% מכלל הילדים יסבלו מכך בשלב כזה או אחר של ההתפתחות שלהם כאשר אצל רובם המוחלט התופעה תיעלם כאילו ולא הייתה קיימת כלל. אצל היתר הטיקים ימשכו אך לא ברמה שתפריע להם בתפקוד היום יומי ואצל חלק קטן מאוד הם ימשיכו ברמה שתפריע בתפקוד היום יומי.

מה הטיפול המקובל היום?

בעבר היו משתמשים בשיטות של טיפול תרופתי או שיטות של טיפול פסיכולוגי כדי לבדוק מה גורם לגוף לאותה תופעה, שכן במקרים מסויימים ניתן לשייך אותם לפוסט טראומה למשל או ללחץ. כיום משתמשת הרפואה בשיטות אחרות לגמרי של רפואה משלימה על מנת להתמודד עם הבעיה ולנסות לטפל בבעיה מן היסוד שלה.

 

אחת השיטות שבהן נוכל להשתמש כדי לטפל בתסמונת היא באמצעות דיקור סיני, כאשר באמצעות הדיקור נחפש את החוסר איזון בגוף וננסה לטפל בו כדי להתגבר על כך. טיפול נוסף הוא באמצעות תרופות הומאופתיות כמו למשל תוספי תזונה כמו נחושת, מגנזיום וברזל שעלולים להטיב עם התופעה של הטיקים. כמו כן טיפול של ביופידבק בשילוב עם היפנוזה יכול לתת למטופל כלים לדעת איך להתמודד בצורה טובה יותר עם הנושא בכך לנהל את חיי היומיום שלו טוב יותר.

מעוניינים לפרסם אמר באתר?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר