כל השיטות לטיפול בתסמונת טורט

תוכן עניינים

תסמונת טורט היא מחלה שלרוב מתחילה בגילאים צעירים, מתגברת בגיל ההתבגרות ומאופיינים בטיקים המוגדרים בתור תנועות מהירות, לא רצוניות שחוזרות על עצמן. הסימנים המובהקים שמעידים על הימצאותה של התסמונת הם: הימצאותם של טיקים רבים בשילוב טיק קולי אחד לפחות, תדירות של לפחות כמה פעמים ביום בהם הטיקים מופיעים למשך תקופה של יותר משנה.
מיקום הטיקים ומורכבותם משתנה והם מופיעים בפעם הראשונה לפני גיל 20. לרוב לתסמונת טורטס מצבים נלווים כמו חרדה, דיכאון, הפרעות קשב וריכוז, בעיות שינה ולקויות למידה. טיפול בתסמונת טורט מתחלק לטיפול תרופתי וטיפול שאינו תרופתי.

טיפול תרופתי בתסמונת טורט

אין תרופה ספציפית המרפאת את התסמונת. יחד עם זאת, יש חשיבות מאוד גבוהה לטיפול בהקשר למחלות הנלוות לה. כאשר המחלה גורמת למגבלות תפקודיות נהוג לשלב תרופות מקבוצת אגוניסטים כמו קלונידין, תרופות מקבוצת אנטידומינרגיות כמו ריספרדל והזרקה מקומית של בוטולניות טוקסין.

טיפול בתסמונת טורט

טיפול לא תרופתי

כבר כאשר מופיעים טיקים אצל ילדים, חשוב מאוד לבדוק את הנושא ובעת הצורך – לטפל בבעיה בהקדם. אחת משיטות הטיפול המומלצות לילדים ומבוגרים הסובלים מתסמונת טורט היא באמצעות הרפואה הסינית. הטיפול הינו משולב וכולל דיקור, צמחי מרפא ותפריט תזונתי בהתאמה אישית. בתחילת הדרך קובעים פגישה בה נערך תשאול סיני מקיף בשילוב שאלון מערבי. הטיפול מסייע הן במצבים של טיקים מוטוריים תנועתיים והן בטיקים קוליים. הטיפול מסייע לאזן את גופו של המטופל והוא נותן מענה למצבים כמו אפילפסיה, תסמונת טורט ובעיות קשב וריכוז. הטיפול אינו מוביל לתופעות לוואי או תסמינים כאלה ואחרים, אינו גורם לפיתוח של תלות או התמכרות והוא יעיל בהפחתת מתחים ולחצים שנחשבים לאחת הסיבות המובהקות להופעת הטיקים. הטיפול עוזר לשמור על סירקולציה נכונה של דם וחמצן, מביא את הגוף לאיזון, מפחית כאבים ומשפר יכולות רבות הן תנועתיות והן קוגניטיביות.

כמו כן, טיפולים אלטרנטיביים חדשניים עשויים לעזור וכדאי לנסותם.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
טיפול בתסמונת טורט
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר