הקשר בין סרטי תדמית, שימוש בוידאו וקידום אתרים

תוכן עניינים

בשנים האחרונות, וידאו תופס ללא ספק חלק משמעותי ונכבד בחיינו. אנו צופים בסרטוני יוטיוב בערוצים המועדפים עלינו, נחשפים לעוד ועוד תכנים מבוססי וידאו ברשתות החברתיות השונות, ואף מחפשים בעצמנו תכני וידאו כאשר אלו מייצרים עבורנו ערך מוסף אמיתי עבור סוגיות בוערות.

 

וידאו משמש כבסיס לאסטרטגיה שיווקית של חברות ועסקים רבים. סרטוני וידאו יכולים לסייע לקהל הלקוחות לקבל הדרכה על המוצר בדרך אפקטיבית ופשוטה, ללמד אותם כיצד לטפל בתקלות נפוצות, ולהדגים את היתרונות של מוצר חדש שהושק לקהל היעד.

 

במאמר הזה ננסה להבין האם וכיצד וידאו יכול לסייע בפרויקט קידום אתרים אורגני.

וידאו בעידן ה – E-A-T – יתרון ברור

אחד העקרונות שעל פיהם עובד מנוע החיפוש הגדול בעולם מבית גוגל, הוא עקרון ה – E-A-T (ראשי התיבות של Expertise, Authoritativeness, Trustworthiness) מומחיות, סמכות ואמינות. גוגל, כחברה המובילה בעולם בתחום החיפוש, הייתה רוצה להציג לקהל הגולשים שלה אתרים שמאחוריהם עומדות דמויות מומחות בתחומן, ברות סמכות בתחום ומהימנות. וידאו הוא אחד הכלים האפקטיביים ביותר להפגין מומחיות וסמכות.

 

כאשר אתם מצלמים סרטון איכותי עם הסבר על סוגיות מקצועיות בנישה שבה אתם פועלים, אתם מאותתים למנועי החיפוש ובפרט לגוגל שאתם בעלי מומחיות בתחום. כמו כן, מאחר שצילום והפקה של וידאו היא לא משימה טריוויאלית שאפשר להאציל בקלות על נותן שירותים זה או אחר, הרי ששילוב וידאו כחלק אינטגרלי מן התוכן באתר יכול להעיד על כך שמדובר באוטוריטה ברת סמכות בתחום, לפחות כזו שיש לה את התקציב הדרוש לצורך צילום וידאו איכותי.

סרטונים מעלים את משך השהיה באתר

אחד המדדים שבהם ככל הנראה נעזר מנוע החיפוש של גוגל כאשר הוא בוחר כיצד לדרג עמודי אתרים בתוצאות החיפוש, הוא שביעות הרצון של גולשים מן האתר. כיצד מודדים שביעות רצון? ובכן, זוהי סוגיה שהיא ללא ספק מסובכת, אך זמן שהיה ארוך ועקבי של משתמשים שונים באתר, בהחלט יכול להיות אינדיקציה חיובית המעידה על שביעות רצון של גולשים באתר. לוידאו, בהקשר הזה, יש תפקיד חשוב: וידאו מאריך את זמן השהיה של גולשים באתר, ואף מגדיל את הסיכוי שיבחרו לצפות בעמודים נוספים באתר.

 

בנוסף על כל זה, סרטון הוא סוג של נכס דיגיטלי ותוצאה שניתן לקדם בפני עצמה – בדיוק כפי שמקדמים אתרים בגוגל. סרטונים טובים יכולים להיות שווים לא מעט כסף 😊

סרטונים מקטינים את שיעור הנטישה

חישבו על זה רגע: מתי יש סיכוי גדול יותר שתבחרו לנטוש אתר אינטרנט מיד עם הכניסה אליו, האם כאשר אתם מגיעים לעמוד רווי טקסט צפוף ולא מזמין לקריאה, או בעת הגעה לעמוד וידאו איכותי שנראה שעשוי במקצועיות וללא פשרות?

 

ובכן, וידאו איכותי אכן יכול לסייע בהקטנת שיעור הגולשים הנוטשים את האתר – אותם גולשים שעוזבים את האתר מיד מעמוד הנחיתה. גם שיעור נטישה נמוך יכול לשמש כאינדיקציה חיובית לגוגל באשר לשביעות רצון של גולשים באתר.

סרטונים מגבירים אמון

אחד המדדים העקיפים שיכולים לסייע בתהליך של קידום אורגני של אתר בגוגל הוא מידת האמון שגולשים נותנים באתר. כיצד גוגל יכולה להעריך את מידת האמון הזו? ובכן, ככל שפחות גולשים בוחרים לעזוב את האתר, לחזור לדף תוצאות החיפוש, ולהקליק על התוצאה הבאה בדף תוצאות החיפוש, כך יכול מנוע החיפוש להעריך שתוצאת החיפוש הזאת אכן רלוונטית לשאילתא שביצע הלקוח.

 

וידאו הוא בהחלט כלי אפקטיבי מאוד בהגברת האמון בין הלקוח הפוטנציאלי לבית העסק. בוידאו תוכלו להציג לגולשים לא רק את המידע המקצועי אלא הרבה מעבר לכך: את סגנון האישיות שלכם, את מידת האמון שניתן לתת בכם, את הפתיחות שלכם, את מידת השירותיות שלכם ועוד. בהקשר הזה, עמוד טקסט שאפילו לא כולל תמונה, אינו יכול להתחרות בוידאו איכותי וערוך היטב, מבחינת האמון שניתן לייצר באמצעותם אל מול קהל הגולשים באתר.

סרטונים מעודדים שיתופים

מנוע החיפוש מחפש כל העת, לצד מדדים סובייקטיבים כמו התוכן שנמצא באתר, עמוד האודות באתר, ואופטימיזציה שבוצעה באתר לצורך התאמת העמודים לדפי תוצאות החיפוש, גם אינדיקציות שהן אובייקטיביות: ביקורות של גולשים, קישורים חיצוניים, אזכורים ברחבי הרשת וגם סיגנלים חברתיים כמו לייקים, שיתופים, המלצות בדף הפייסבוק של החברה ועוד.

 

אחד היתרונות הגדולים של יצירת תכנים מבוססי וידאו באתר הוא שתכנים כאלו מעודדים את יצירת הסיגנלים החברתיים האלו: סרטונים הם סוג התוכן שמשותף באינטרנט בשיעור גבוה יותר מטקסטים ותמונות.

סרטונים משפרים המרות

לסרטונים יש חלק גם בשיפור ההמרות באתר. כאשר גולש צופה בסרטון שמסביר על פעולת המוצר שבו הוא מעוניין, יש סיכוי גדול יותר שיבחר לרכוש אותו דווקא באתר המסוים שבו צפה בסרטון. שיעור גדול יותר של גולשים אשר מחליטים לבצע את הרכישה באתר, הוא שיעור קטן יותר של גולשים אשר חוזרים למנוע החיפוש ומאותתים לו שלא קיבלו מענה לשאילתא שביצעו.

סרטונים יכולים להוות מענה איכותי לשאילתות מסויימות

בלי כל קשר לשיפור המדדים של האתר באופן כללי, בלא מעט פעמים, סרטונים יהיו המענה האיכותי ביותר שיוכל למצוא מנוע החיפוש לשאילתות שונות שמבצעים גולשים. הסיבה לכך, היא שבחלק מן השאילתות משלבים הגולשים אינדיקציות לכך שהתוצאה המצופה מבחינתם היא סרטון וידאו איכותי. למשל, אם ניקח את החיפוש בגוגל "איך להחליף גלגל?" שלוש התוצאות הראשונות בגוגל תהיינה הפניות לסרטונים, משום שגוגל סבור כי זהו המענה האיכותי ביותר שיכול לגרום לגולשים להיות שבעי רצון.

 

לסיכום

לסרטונים, ובפרט לסרטוני תדמית, יש חלק מרכזי חשוב בתהליך קידום אתרים. סרטונים מסייעים לשיפור מדדים שונים המתייחסים לנוכחות הגולשים באתר, מגבירים את האמון של הלקוחות בבית העסק, ממצבים את בית העסק כמומחה בתחומו, וגם מהווים פעמים רבות את המענה האיכותי ביותר שיכול להציג מנוע החיפוש לגולשים.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר