עולם שלם של מציאות מדומה – טכנולוגיה מתקדמת

תוכן עניינים

מהי מציאות מדומה ומהם השימושים שלה?

מציאות מדומה או באנגלית Virtual Reality הינה טכנולוגיה הייחודית המאפשרת לכל אחד ואחת מאיתנו לחוות את המציאות באופן שונה ממה שאנו חווים בחיי היום יום שלנו. מדובר בסוג של אשליה בה אנו מחליפים את הסביבה שאנו רואים, שומעים ואפילו לפעמים גם מרגישים בסביבה אחת, דמיונית או מציאותית.
נהוג לעשות שימוש בטכנולוגיה זו באמצעים טכנולוגיים מיוחדים כמו מחשבים, מסכי לד, משקפי מציאות מדומה ועוד.

 

רובנו מכירים את התחום הזה של מציאות מדומה בהקשר של גיימינג, השכרת ציוד מציאות מדומה לצורכי פעילויות ואטרקציות לימי הולדת ואירועים נוספים כמו למשל ימי גיבוש וכייף לעובדים.
בדרך כלל באירועים מהסוג הזה נוכל להזמין משחקים כאלו כגון סימולטורים של מסלולי מירוץ, נחיתה והמראה בשדות תעופה, רובוטים, מגרשי ספורט כמו פוטבול, כדורסל וכדורגל.

VR בעולם העסקי

משחקים אלה באים לעשות לנו בסך הכל כייף וליצור חוויה ייחודית ויוצאת דופן באירועים מסוגים שונים.
בנוסף, השימוש בכך מוכר לנו גם בעולם העסקי שכן, ארגונים, מפעלים, חברות הייטק וסטארטאפים רבים מנצלים את הטכנולוגיה של vr במטרה לשווק מוצר או שירות חדש או לחשוף את השירותים שהם כבר מציעים.

 

VR בעולם השיקום והטיפול

משהו שאנחנו קצת פחות מכירים ופחות נחשפנו אליו הוא כל הנושא של vr בטיפול.

למעשה, ניתן לקיים אימונים ובטיפולים אשר מסייעים במגוון של מצבים וקשיים איתם מתמודד המטופל בחיי היום יום שלו כמו למשל חוסר שיווי משקל. שיפור בתפקוד המנטלי והפיזי ברמה היומיומיות, חיזוק השרירים, שיפור תהליכים קוגנטיביים, ריפוי מטראומות, שיפור בהליכה, שיפור ביכולות תנועתיות, שיפור גמישות ועוד.
למעשה, פיתוח תוכנה שכזה בטכנולוגיה מתקדמת מסייע להתאים את האימון למטופל באופן ספציפי ומאפשר לנו לשלוט בסביבה התרגולית וכך להתאים באופן אישי את תהליך הטיפול.

 

מעוניינים לפרסם מאמר באתר?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר