גלגול סיגריות בריא יותר או לא?

תוכן עניינים

בשנים האחרונות, הן כתוצאה מהעלייה הדרסטית במחירי הסיגריות והן משום שהמון מעשנים הופכים מודעים יותר ויותר לגבי הסכנות והסיכונים הבריאותיים שכרוכים בעישון, מעשנים רבים מחליטים לעבור לעשן טבק נקי אותו מגלגלים באמצעות ניירות גלגול, במקום סיגריות רגילות. מדובר באחד התחומים עם הכי הרבה מיתוסים ותפיסות שאינן נכונות לצד הצדקה של פעולות והרגלים שלמעשה בסופו של דבר, פוגעים בבריאות שלנו. אחת השאלות או הטענות שעולות בהקשר הזה של עישון טבק באמצעות גלגול היא האם גלגול סיגריות בריא יותר? או אולי פחות מזיק?

 

כל סוגי העישון מזיקים לבריאות במידה כזו או אחרת

לשאלה זו אין תשובה חד משמעית. מצד אחד ההסתדרות הרפואית קבעה בשנת 2019 כי יש מקרים בהם טבק בגלגול גורם ליותר נזק בשל העובדה שקיים חוסר אחידות בתהליך הגלגול, זאת בשונה מסיגריות רגילות. לעומת זאת, טבק נקי לא מכיל את כל הכימיקלים והחומרים המתועשים הקיימים בתוך הסיגריות. במגזין הטבק avidan-shkolnik.co.il, תוכלו לקרוא עוד על ההבדלים הקיימים בין צריכת סיגריות מקופסא לבין טבק בגלגול, אך לגבי השאלה הזו, הדעות עדיין חלוקות ויש סיכוי גבוה שהם יישארו כאלה.

מדוע בכל זאת אנשים רבים מעדיפים גלגול סיגריות על עישון רגיל?

כל אחד בוחר את שיטת הגלגול מהסיבה שלו. יש כאלה שעדיין נתפסים לפן הבריאותי, אחרים טוענים שמדובר בחווית עישון שונה לגמרי, יש כאלה שטוענים כי העובדה שהם צריכים לגלגל את הסיגריה ולא לשלוף אותה ישירות מהקופסא, מסייעת להם להפחית את צריכת העישון באופן משמעותי ואף הם טוענים כי זו הדרך שלהם להיגמל מסיגריות לגמרי בשלבים הבאים של חייהם. כך או כך, כמו בכל דבר, גם לשיטת עישון זו וגם לשניה יש את היתרונות והחסרונות שלה.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר