2020 קשה לכם? על התמודדות עם לחץ בקורונה

תוכן עניינים

רובנו נמצאים באחת התקופות המאתגרות והלא פשוטות שחווינו אי פעם, ולא חשוב אם אנו אנשי עסקים, אנשי דיגיטל ותוכנה, מורים או אמהות לילדים קטנים בבית. זה בדיוק הזמן לבחון את חיינו מחדש לנוכח השינויים הקיצוניים שקורים כתוצאה ממשבר הקורונה. חלקנו חווים את התקופה תוך התמודדות עם משברים ושינויים כלכליים, אחרים חוששים, מכירים אנשים שחלו ואף חוו על בשרם את הוירוס הקטלני ויש כאלה שפשוט העובדה שאין מסגרת ואין צפי למתי הכל הולך להסתיים, חוסר הוודאות הזה מוביל לתחושות כמו סטרס, פחד ואפילו חרדה. יש כל מיני שיטות ודרכים עבור התמודדות עם לחץ בקורונה, אחת מהם הוא טיפול באמצעות פרחי בך.

 

טיפול בפרחי באך עבור התמודדות עם לחץ בקורונה

מרכז הבקרה של מנגנון הדחק נמצא במערכת העצבים של גופנו, במוח. תפקידו לקלוט ולעבד את המידע. כשמשהו קורה, המידע עובר לבקרה של מערכת העצבים המרכזית המעבדת את המידע וקובעת את רמת החשיבות שלה. מבחינה פיזית נשלחת הוראה לבלוטת האדרנל שתפקידה בין השאר לייצר ולהפריש אדרנלין שמופרש למחזור הדם ומבצע את השינויים בגוף במטרה להתמודד עם הדחק, הלחץ, הסטרס. הלחץ עלול להופיע כשאנו בעיצומו של פרויקט חשוב למשל, הפקת כנסים עסקיים חשובים, או עוברים קושי מסוג שהוא.

אילו תמציות של פרחי באך נהוג לשלב בפורמולה להתמודדות עם מצבי לחץ?

כידוע, את התמציות בוחרים לא רק לפי המצב איתו אנו מתמודדים, במקרה שלנו ”וירוס הקורונה“ אלא בהתאם לשכבות הפנימיות של האדם ותכונות האופי. בכל אופן, יש כמה תמציות עיקריות אותן נהוג לשלב במצבים כאלה:

  • Rock Rose – תמצית המסייעת לאזן את הגוף במצבים של פאניקה ופחד קיצוניים.
  • Star of Bethlehem – מסייע באיזון במצבים של טראומה.
  • Clematis – מסייעת באיזון במצבים של עילפון או אבדן הכרה.
  • Impatients- מסייע באיזון בעת חוסר סבלנות, מתח ועצבים.

 

כבר בזמן הטיפול חלים כל מיני שינויים וגירויים שהוביל ללחץ מתחילים להשפיע הרבה פחות, אנו מצליחים יותר לשלוט על המצב ולבחור את התגובות שלנו באופן מושכל.

מעוניינים לפרסם אמר באתר?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר