מהם היתרונות של חיפוי חוץ מתקדם ואילו סוגים קיימים היום?

תוכן עניינים

בניין הוא מבנה המתוכנן על ידי אדריכל ומטרתו לשמש בני אדם לצרכים שונים כמו מגורים, צרכי משרד, תיירות ועוד. כל מבנה הבנוי משילוב של אבן, בטון, ברזל, טיט וחומרים נוספים ומחובר אל הקרקע באופן קבוע, מוגדר בתור בניין. מבנים מסוגים שונים לרבות בנייני מגורים, בתים פרטיים, בניינים ציבוריים, קניונים, מרכזים מסחריים ובתי מלון מורכבים משלד, יסודות, ברזלי זיון, קירות פנימיים, קירות חיצוניים, מערכות, גג ועוד. בשורות הבאות נעסוק באחד התחומים שעברו שינוי מהותי בענף הבניה – חיפוי חוץ מתקדם.

 

חיפויים חיצוניים למבנים – אז והיום

בעבר הלא רחוק, בבניית מבנים תעשיתיים בעיקר, לא היו נלקחים בחשבון אלמנטים עיצוביים ודקורטיביים כמעט בכלל. המטרה המרכזית ולפעמים אפילו היחידה הייתה להקים מבנה פונקציונלי, יעיל שמשרת את מטרות היזמים. לעומת זאת, היום יותר ויותר יזמים בונים מבנים שהם לא רק פונקציונליים, אלא גם מעוצבים ומשתלבים בהרמוניה עם הנוף האורבני והתל אביבי. קיימים סוגים שונים של חיפוי חוץ למבנים העשויים מחומרים שונים כמו קירות מסך אלומיניום, לוחות פייבר צמנט, חיפויים מעץ, לוחות מסוג HPL, חיפויים אלוקובונדים ועוד. אחד הדברים הכי חשובים עליהם צריך להקפיד היזם והקבלן הוא רמת עמידות של אותם חיפויים. המטרה להתקין חיפויים העמידים לתנאי מזג האוויר, כאלה שמונעים תהליכים קורזויונים ועמידים לאורך השנים.

תפקידים מרכזיים של חיפוי חוץ

לחיפויי החוץ יש כמה תפקידים מרכזיים:

  • איטום – חיפוי חוץ משמשים אלמנט נוסף המשלים את מערכת האיטום בכל מבנה או גורד שחקים. המטרה היא למנוע חדירה וכניסה של מי גשמים, להפחית משמעותית את הסיכוי לרטיבות במהלך השנים שעלולות להוביל לנזקים של ממש ולהוצאות כספיות אדירות כמו קירות רטובים, תקרות מתקלפות ובעיות רטיבות מתחת לריצוף. חיפוי חוץ איכותי הוא כזה העשוי מחומרים חזקים המונעים חדירה של מים, שומרים על המבנה לאורך השנים וכך משמרים את ערך הנכס לאורך זמן.
  • בידוד – כולנו מודעים לגבי הסביבה שלנו. מזגי האוויר הקיצוניים לצד ההתחממות הגלובלית גורמת עוד יותר לעלייה במודעות בנושא. כתוצאה מכך אנו מנסים להפחית את צריכת החשמל ולמנוע כמה שניתן את השימוש בתהליכים המעודדים חדירה של כימיקלים לאטמוספירה. אחת הדרכים לעשות זאת היא לשמור על טמפרטורה מאוזנת בתוך החלל ושימוש מופחת בחשמל כמו תאורה, מזגנים, פתרונות חימום ועוד. ברגע שהחיפויים החיצוניים למבנה מיוצרים מחומרים אופטימליים, יותר אור נכנס, יש צורך בפחות חשמל במהלך היום, הטמפרטורה נשמרת מאוזנת וניתן להשתמש בפחות במזגן ובחימום.
  • עיצוב ומראה – כאמור, בעשור האחרון יש יותר חשיבות לאיך המבנה נראה מבחוץ ולא רק למענה הפונקציונלי שהוא נותן. יותר ויותר מבנים מעוצבים, מודרנים, בעלי מראה יוקרתי נבנים לא רק בעולם, אלא גם בישראל כאשר תחום האדריכלות מתהווה ומשתנה כל הזמן. לכן, בין התפקידים החשובים של אותם חיפויים חיצוניים הוא גם לשמש סוג של פריט עיצובי שישלים את המראה ההרמוני של הבניין גם במקרה של חידוש מעטפת מבנה.

 

איך בוחרים את החיפוי המתאים?

יש המון שיקולים שחשוב לקחת בחשבון כמו למשל מה התקציב העומד ברשותנו להקמת המבנה ואיזה חלק מתוכו אנו מקדישים לחיפויים, מה הצרכים שלנו מהמבנה, כלומר אילו פעולות ייעשו בתוכו, איזה סגנון המבנה נבנה ועוד. לכן, חשוב להתייעץ עם אנשי המקצוע המתאימים, להבין אילו חומרים קיימים בשוק, מהם היתרונות אל מול החסרונות של כל חומר ורק אז לקבל החלטה שקולה והגיונית. החיפוי שתבחרו היום הוא המענה לכל הפתרונות שלכם מחר.

מעוניינים לפרסם אמר באתר?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר